Про це повідомив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: В Івано-Франківську жорстоко побили 71-річного голову Всеукраїнського братства ОУН-УПА

В'ятрович зазначив, що в лютому Ковалю мало виповнитися 99 років.

Відходить історія. Нині помер Омелян Коваль один із лідерів ОУН (б), в'язень нацистського табору "Аушвіц". Там він переміг смерть і, вийшовши на волю, взявся розбудовувати українську громаду в Бельгії. На схилі літ знайшов у собі сили ще раз перейти своє важке життя, відтворивши його в спогадах, які залишив для нащадків,
– зазначив він.

До слова, останні роки жив Омелян Коваль в Україні. В'ятрович також пообіцяв згодом оприлюднити деталі щодо прощання та поховання Коваля.

Хто такий Омелян Коваль?Омелян Коваль народився 24 лютого 1920 року у селі Рахиня, тепер – Долинський район Івано-Франківської області.

З 1938 року став членом ОУН. 1 липня 1941 року брав участь у проголошенні в Долині Акту відновлення Української держави. Згодом його арештували спецслужби, він перебував у Тюрмі на Лонцького у Львові. Пізніше сидів у в’язниці "Монтелюпіх" у Кракові, а звідти його відправили 20 липня 1942 року до концтабору "Аушвіц", з першою групою 25 українських політв'язнів, названих "Bandera Gruppe". Серед яких він був наймолодшим. Після евакуації "Аушвіцу" 18 січня 1945 року його відправили до концаборів у Мавтгавзен, Мельк і Ебензе.

Американці звільнили його 6 травня 1945 року. Після війни Коваль оселився в Бельгії, став організатором і керівником Спілки української молоді у Бельгії, головою Центральної управи СУМ, входив до Проводу Закордонних частин ОУН, з 1957 року очолював тереновий провід ОУН(б) у Бельгії, а за незалежної України долучився до створення партії Конгрес українських націоналістів. У 1997 році Омелян Коваль одержав громадянство України, з 2013 року проживав у Львові.