Таку думку в прямому ефірі 24 каналу заявив політолог Володимир Фесенко.

Читайте також: Депутат Верховної Ради задекларував у Росії землю та 5 квартир

"У США немає такої залежності кандидатів у президенти від олігархів, як у нас. Але я не згоден з тезою, що в Україні кандидати залежні від олігархів. Насправді, все складніше. Починаючи з 2000-х років, дуже часто проявляється такий феномен – олігархи, та й взагалі великий бізнес, починає вкладати в рейтинги кандидата. Тобто спочатку рейтинг кандидата, а потім у нього інвестують. Це як акції, які зростають, – у них теж інвестують", – зазначив експерт.

Проте наголосив, що вкладання грошей в політичну кампанію когось з кандидатів на 100% забезпечить спонсору низку преференцій у майбутньому.

Та не завжди спрацьовує залежність від грошей. Я чудово пам'ятаю розмову з одним із бізнесменів, який спонсорував кампанію Віктора Ющенка. Тоді молоді, але серйозні бізнесмени ставили на Ющенка. Так він мені сказав: "Ми чудово розуміємо, що після виборів Віктор Андрійович може нам сказати, мовляв, всім дякую, але я нікому нічого не винний". Частково, це спрацювало. До речі, Петро Поршенко сподівався тоді, що отримає посаду прем'єр-міністра, але її отримала Юлія Тимошенко і так далі,
– розповів Фесенко.

За його словами, бізнес може відмовитись бути частиною політичних ігор, якщо більш активно перевіряти його "на чесність".

Тобто ситуація більш складна. Для нашої політики – чи то вибори президента, чи то вибори парламентські, чи то вибори місцеві – характерна залежність від великих грошей. І це розірвати не так просто. Для цього потрібен цілий комплекс заходів. І якщо його будуть задіювати, як наприклад перевірку е-декларацій, то у багатьох бізнесменів зникне бажання лізти в політику,
– переконаний політолог.

Відео випуску програми "Pro новини" за 15 червня 2018