Про це розповів заступник глави МЗС Польщі Шимон Шинковський вел Сеньк. Він наголосив, що польський президент Анджей Дуда відхилив запрошення їхати до Єрусалиму саме через брехливі висловлювання Путна у бік Польщі. Польський очільник впевнений, що у Ізраїлі ситуація повториться, пише Укрінформ.

Закликаємо президента Російської Федерації не використовувати пам’ять про жертви Голокосту для політичних ігор,
– заявив Шинковський вел Сеньк.

Також читайте: Світовий форум Голокосту: Зеленський відвідає Єрусалим, але не виступатиме з промовою

Президент Польщі Анджей Дуда вважає, що Путін скористається вшануванням, аби посилити агресивну політику між Росією та Польщею, додав дипломат.

Напевно, це дасть Путіну можливість здійснювати подальші спроби переконувати у власній версії історії, причинах і перебігу Другої світової війни і легітимізуватиме дії Росії на міжнародній арені,
– наголосив заступник глави польської дипломатії.

Чому виник конфлікт між Польщею та Росією?

  • 24 грудня на розширеній колегії Міноборони РФ президент країни Володимир Путін назвав посла Польщі в нацистській Німеччині Юзефа Липського "антисемітською свинею" та "поганню". Крім того, звинуватив його у перемовинах з Гітлером та підтримці його антисемітських поглядів. У Європарламенті промову Путіна засудили та вказали на російську відповідальність за провокування війни шляхом укладення пакту Молотова-Ріббентропа.
  • Президент Польщі Анджей Дуда оголосив офіційне рішення не їхати до Єрусалима, бо там дадуть виступити Володимиру Путіну, слова якого "суперечать історичній правді".
  • Аби одразу протидіяти брехні, у Польщі вирішили створити спеціальний штаб, який буде реагувати на неправдиві висловлювання Путіна.

Що відомо про Освенцим?Концтабори Освенцима з’явилися у кінці травня 1940 та проіснували до січня 1945 року. Там у період Другої Світової війни загинули мільйони людей. це був найбільший комплекс серед гітлерівських таборів смерті на окупованій території Європи. У ньому здійснювалися плани знищення інших націй, в основному євреїв, яких звозили туди з різних країн. Саме в Освенцимі проводилися найстрашніші експерименти над людьми. Число жертв складно визначити. Найвірогідніше йдеться про понад півтора мільйона жертв 28 національностей.