Та все одно світові ЗМІ пишуть про цей конфлікт невідривно від подій в Україні. І багато хто звертає увагу на те, що політика російського президента стосовно Сирії не може бути розглянута у відриві від подій на Сході України.

Ми намагалися розібратися, у чому ж ці військові операції, які проходять при безпосередній участі Росії схожі, а у чому є ключові відмінності.

Так, німецьке видання Frankfurter Neue Presse наголошує, що, незважаючи на те, що ситуація на Донбасі дійсно трохи стабілізувалася, бої можуть відновитися будь-якої миті.

Насильство на Сході України може відновитися з новою силою, доки з лінії зіткнення не будуть відведені всі види озброєння. Що правда, зараз у Путіна з’явилась нова іграшка, і вона вимагає великої кількості ресурсів. Мова йде про Сирію,
— заявили у виданні.

У свою чергу, британські ЗМІ, зокрема TheTimes зазначають, що Путіну виявилося недостатньо військових дій на Донбасі, і він вирішив довести Заходу, що його потрібно боятися.

Він захотів виставити себе як людина, яка діяла у той час, коли весь світ боявся терористів. Демонстрація військової сили, наполегливе втручання в конфлікт, ракети тощо – все це спрямовано на те, щоб виграти у неоголошеному протистоянні з США,
— пише журналіст про Путіна.

Інше видання Daily Beast після подій в Туреччині також зауважило, що Путін просто перемкнув свої сили, і зосередив їх на Сирії. До того ж вони наголошують, що змістився не лише військовий аспект, а й інформаційний. На їхню думку, завдяки вдалим інформаційним маніпуляціям російських ЗМІ та їхньому лобі у світовій пресі, змістилися також акценти інформаційної війни.

На додаток до руху військової підтримки з боку Росії, увага багатьох провідних джерел інформації також зміщується з України на Близький Схід. І в цьому також можна вбачати активну підтримку з боку Російської Федерації,
— пише журналіст.

У Чехії, у виданні Lidovky вважають трохи інакше. Вони кажуть, що не буде перебільшенням стверджувати, що тільки різка зміна порядку світової політики може відвернути увагу західних країн від триваючої агресії путінської Росії проти сусідньої України.

Зміцнення позицій в Сирії та демонстрація Росією боєздатності, крім досягнення власних цілей (допомогти зупинити експансію ІГІЛ), таким чином, є потужним засобом тиску на Європу, паралізовану біженська кризою, за допомогою якого Росія збирається вимагати скасування або ослаблення найболючіших санкцій,
— переконані там.

Таким чином ми бачимо, що про різні світові видання кажуть про різні причини участі Росії у Сирійському конфлікті, але всі погоджуються з тим, що війна на сході України нерозривно пов’язана з діями Путіна у Сирії. І ніхто поки не береться прогнозувати, до чого ці дії можуть призвести. Та безперечно, що Україна не має права не скористатися тимчасовим затишшям на Донбасі.

Читайте також: Чому почалась війна у Сирії і до чого тут Україна?