У Болграді (Одеської область), де народився і виріс президент України Петро Порошенко, відбувся чин освячення Спасо-Преображенського собору, який відновлювався протягом останніх 14 років, передають "Подробиці".

З нагоди освячення місто разом з 15 тисячами паломників відвідали Блаженніший Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, а також митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел.

Предстоятелі Олександрійської та Української Православних Церков звершили чин Великого освячення відтвореного Спасо-Преображенського собору після його багаторічного розорення в ХХ столітті.

Після закінчення чину освячення Блаженніші Предстоятелі зробили в оновленому храмі Божественну літургію.

Відновленням собору з 2002 року займається меценат і бізнесмен Ігор Плохой.

"Сьогодні жителі Бессарабії можуть спостерігати як духовне, так і матеріальне відновлення краю. Завдяки зусиллям Петра Порошенка в Болграді реконструйована гімназія ім. Г.С. Раковського, а також побудовано нову сучасну будівлю РАЦСу", – сказав Ігор Плохой.


Блаженніший Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II і Ігор Плохой

За словами мецената, завдяки зусиллям Президента України в Бессарабії після довгих років була повністю реконструйована траса міжнародного значення Одеса-Рені.

"Багато політиків і чиновників розповідали, як будуть відновлювати трасу Одеса-Рені, але далі заяв справа не йшла. Петро Порошенко без гучних заяв виконав свою обіцянку і відновив цю вкрай важливу для місцевого краю транспортну артерію, і тепер – після багатьох років поневірянь – місцеві жителі отримали якісну інфраструктуру", – зазначив Ігор Плохой.

Нагадаємо, раніше Ігор Плохой заявляв, що для дотримання українського законодавства після отримання громадянства Болгарії він вийшов з громадянства України, але продовжує підтримувати свій рідний край.