Таку думку висловив відомий політичний оглядач, публіцист і журналіст Віталій Портников у своєму Telegram.

Читайте також: США можуть переглянути ще одну "ракетну" угоду з Росією: відомі деталі

За його словами, готовність Дональда Трампа вивести Сполучені Штати з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності демонструє, що американський президент є готовим діяти у звичній – з точки зору протистояння з неосудним авторитарним режимом – логіці гонки озброєнь.

"Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності було підписано 31 рік тому під час візиту до Вашингтона генерального секретаря ЦК КПРС Михайла Горбачова. Документ продемонстрував готовність самого генсека та його тодішнього американського візаві Рональда Рейгана до розрядки. Але що було до цього? До цього була гонка озброєнь, яку Рейган прискорив до небувалих темпів саме після того, як спроби його попередника, Обами ХХ століття Джиммі Картера, домовитися з Кремлем закінчилися Афганістаном", – нагадує представник ЗМІ.

Водночас Портников додає, що у підсумку Радянський Союз заковтнув наживку.

ВПК почав поглинати божевільну кількість коштів, працівники численних "поштових скриньок" не скаржилися на зайнятість, петля все міцніше стискалася на горлі Радянського Союзу. Коли Горбачов приїхав до Вашингтона підписувати угоду з Рейганом, він представляв державу-труп. У Путіна ж є ще менше можливостей "адекватно" відповісти на гонку озброєнь, ніж у кремлівських старців. США можуть собі дозволити цю гонку, Росія – ні. Він може повторити подвиг Брежнєва та заковтнути наживку, і це означатиме повільну, але незворотну ерозію держави, відкладену капітуляцію слабкого перед сильним. І він може спробувати запобігти гонці озброєнь, але це означає капітулювати вже зараз, забратися звідусіль, зосередитися на розкраданні самої Росії та почати нові переговори щодо "розрядки" на правах молодшого партнера,
– зауважив він.

На переконання журналіста, Путін у цій ситуації вибере перший варіант – з капітуляцією своїх наступників.

"Російській еліті капітуляція потрібна вже зараз, поки ще можна зберегти державу. Капітуляція з Путіним або без нього. Але бандити з чекістами будуть тільки повзати під троном, злизувати пил з монарших черевиків і сподіватися на "авось", – підсумував політичний оглядач.

Нагадаємо, раніше американські ЗМІ з посиланням на джерела писали, під час найближчих зустрічей з російськими чиновниками радник президента з національної безпеки Джон Болтон повідомить Росії, що США мають намір вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Згодом можливий вихід із ядерного договору анонсував президент США Дональд Трамп. У Москві, зі свого боку, заявили, що американці, роблячи такі заяви, "діять незграбно та грубо", відтак їм доведеться вжити заходи "військово-технічного характеру", якщо США все ж ухвалять це рішення.

Про який договір мовиться?Договір між СРСР і США про ліквідацію ракет середньої та малої дальності підписали Михайло Горбачов та Рональд Рейган у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американський саміту.

Договір є безстроковим і забороняє виробляти, випробовувати, розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (від 1000 до 5500 км) та малої (від 500 до 1000 км) дальності. Сторони повинні були протягом 3 років знищити всі пускові установки та ракети наземного базування із відповідним радіусом, включно з ракетами як у європейській, так і в азійській частині СРСР. Ця домовленість про реальне скорочення наявних озброєнь стала першою в історії.