Питання курсу рубля особливо болюче для позичальників, які опинилися у кабалі валютних кредитів. Для більшості це іпотека, таких у Росії понад 150 тисяч. Люди пояснюють: брали валютні кредити, бо в них менша відсоткова ставка і долар тоді був вдвічі-втричі дешевший.

Курс російської валюти падає, а відсотки ростуть.

Мій щомісячний платіж перевищив мій щомісячний заробіток. Ситуація патова: навіть якщо я зараз віддам квартиру банку або як-небудь продам її, то я все одно буду винен 8 мільйонів,
— розповів один із позичальників.

У відчаї люди штурмують банки: приковують себе наручниками на знак протесту, вимагають перерахування боргу і дозволу виплачувати відсотки за курсом, який був на момент оформлення кредиту. Проте у банках позичальникам не раді.

Банківські установи назустріч людям іти не збираються. Хіба пропонують відтермінування для виплати боргу або продаж квартири. Мовляв, самі винні.

Тим часом росіяни починають замислюватися, чому рубль спіткало таке круте піке. Адже причина не лише у здешевшанні нафти, а й у міжнародних санкціях.

Через це дехто вже навіть вимагає повернути Україні Крим та припинити агресію на Донеччині та Луганщині та нарікає на державу, якій є діло до всіх, крім власних громадян

"Іпотечну кризу" можна було б вирішити законодавчо. Але на це потрібні чималі гроші, а у бюджеті їх немає. У Кремлі взагалі заявили: ситуація з рублем — це не обвал.

Яскраву інсталяцію щодо рубля створили у Псковській області самі росіяни. Там вітчизняний грошовий знак встановили на залізничній станції із красномовною назвою — "Дно".

Дивіться також: На чому стали економити росіяни