Як пише російське видання "Коммерсантъ", суд визнав доведеним, що Кіяшко купив деталі двигунів багатоцільових винищувачів МіГ-29 для відправки до України та збирав секретну документацію щодо встановлення зенітного ракетного комплексу С-400 за завданням Служби безпеки України.

Читайте також: "Верховний суд Криму" вкотре відзначився ганебними рішеннями щодо полонених українських моряків

Так, за версією суду, українець, який часто відвідував Нижній Новгород задля придбання бактеріофагів для своєї дитини, за завданням СБУ шукав деталі двигунів військових літаків і збирав документи щодо встановлення зенітно-ракетних комплексів, які випускає Нижньогородський машинобудівний завод концерну "Алмаз-Антей".

До слова, сам процес за справою громадянина України обласний суд Нижнього Новгорода розглядав у закритому режимі у зв'язку з наявністю в матеріалах розслідування документів, що містять державну таємницю.

Захист Ігоря Кіяшко не оскаржуватиме вирок, щоб уникнути посилення покарання. За словами адвоката громадянина України Олексія Матасова, він і його підзахисний визнали рішення суду досить м'яким на тлі інших вироків, винесених у справах про шпигунство – до прикладу, покарання за цією статтею у Росії передбачає позбавлення волі на термін від 10 до 20 років, а стаття про військову контрабанду загрожує ув’язненням від 3 до 7 років з солідними штрафами.

Нагадаємо, у Нижньому Новгороді Ігоря Кіяшка затримали ще 10 квітня, проте стало про це відомо наприкінці червня. Робили це співробітники ФСБ у місцевому готельному комплексу, де той нібито робив контрольовану закупку 42 лопаток авіаційних двигунів типу РД-33 багатоцільових винищувачів МіГ-29, призначених, за версією слідства, для підприємств концерну "Укроборонпром".

Як з’ясувало "слідство", посередник Кіяшка під оперативним псевдонімом Андрій Комов домовився про придбання деталей зі зв'язковим на заводі "Сокіл" за 46,2 тисяч доларів. У підсумку Комов про цю угоду повідомив російським оперативникам, і ті замінили справжні деталі двигунів на непридатні до використання, водночас ФСБ здійснювала повний контроль за торгівельною операцію.

Отже, переправити військову продукцію на батьківщину Кияшку не вдалося, і його звинуватили у приготуванні до контрабанди обладнання, яке може бути використаним для створення нової військової техніки.

Під час так званого розслідування також стало відомим, що українець з серпня 2017 року начебто збирав секретну технічну документацію багатофункціональної радіолокаційної станції 92Н6А, якою комплектуються зенітні ракетні комплекси С-400. За словами "експертів" Центрального науково-дослідного інституту військ повітряно-космічної оборони, які також долучено до матеріалів слідства, ці документи стосуються і дослідно-конструкторської розробки "Тріумфатор" – перспективної системи повітряно-космічної оборони С-500.

Зауважимо, що збір секретної інформації щодо ЗРК Ігор Кіяшко не визнавав, проте не заперечував своїх намірів передати Службі безпеки України деталі літакових двигунів.