Що вимагають позивачі

Позивачі вимагають від суду ввести тимчасову заборону на виконання наказу Дональда Трампа про введення режиму надзвичайного стану. Відповідачами у позові названі президент, міністри оборони, фінансів і внутрішньої безпеки країни. Оскаржувати рішення президента планують і у Конгресі. Про це повідомила спікер Палати представників Ненсі Пелозі.

Читайте також: Я вірю Путіну, – Трамп не повірив розвідці ФБР про ракети Північної Кореї

Аналогічний позов подала в п'ятницю організація з захисту прав споживачів Public Citizen. Вона діяла від імені групи захисників навколишнього середовища і трьох землевласників зі штату Техас. Саме на їх землях будуть побудовані окремі частини стіни. У позові правозахисна група стверджує, що, вводячи режим надзвичайного стану, американський лідер перевищує свої повноваження, передбачені федеральними законами про надзвичайні положення, і що його рішення суперечить принципу поділу влади.

Ми подали позов проти президента Трампа, щоб не дозволити йому в односторонньому порядку відібрати кошти платників податків, законно відкладених Конгресом для людей наших штатів. Для більшості з нас офіс президентства не є місцем для театру,
– заявив генеральний прокурор Каліфорнії Хав'єр Бесерра.

Також американці провели протести під Білим домом у Вашингтоні та в інших містах. Дональд Трамп запровадив надзвичайний стан, щоб обійти Конгрес та отримати гроші на зведення стіни на кордоні з Мексикою, адже це була його перевиборча обіцянка.

Білий дім США Трамп
Протести в США проти рішення Трампа

Позиція Дональда Трампа

Очільник Білого дому переконує, що країна у серйозній небезпеці, бо з Півдня їй загрожують наркоділки, гангстери, торговці людьми та нелегальні мігранти. Експерти й половина американського суспільства – іншої думки.

Кілька речей точно відомі: по-перше, немає жодного надзвичайного стану в країні. Члени Конгресу заявили про це. Експерти з безпеки заявили про це. Американці, зокрема ті, що мешкають біля кордону, заявили про це,
– сказав член Союзу із захисту цивільних свобод у США Манар Вахід.

Дональд Трамп вже заявив, що не здивований позовом. Він давно переконує американців: попри все, стіну зведе. Варто зазначити, що за законом конгресмени зможуть заблокувати указ президента двома палатами. Проте все одно у президента лишиться право вето.

Дональд Трамп
Дональд Трамп

У п'ятницю Трамп підписав декларацію про введення режиму надзвичайного стану на південному кордоні країни. Це дозволить Трампу отримати в цілому близько 8 мільярдів доларів. Гроші підуть на зведення та ремонт стіни на ділянці кордону з Мексикою протяжністю в 376,5 кілометра.

Дивіться відео: 16 штатів подали до суду проти Трампа

Чому Трамп ввів у США надзвичайний стан?Причиною цього стало те, що Конгрес не погодився виділити на будівництво стіни на кордоні з Мексикою 5,7 мільярда доларів, як того хотів президент. У схваленому Конгресом законопроекті на загородження вказано тільки 1,375 мільярда доларів.

За допомогою стіни з Мексикою Трамп хоче боротися з нелегальною міграцією до США. Адже чимало мексиканців хочуть потрапити до Штатів, тікаючи від бідності та насильства у Центральній Америці.

Попередні розбіжності між Трампом і демократами щодо фінансування будівництва стіни привели до найдовшого в історії США "шатдауну". Це тимчасове припинення роботи частини держустанов у США. Трамп відмовлявся підписувати законопроект про виділення грошей для низки держустанов доти, допоки Конгрес не піде на поступки у питанні будівництва стіни.