Результати роботи опублікували у Phys.org.

Дослідженням займались науковці з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики. До копіткої роботи долучились понад 1,3 тисячі вчених з усього світу.

Читайте також: NASA змонтувала відеоролик з найвидовищнішими космічними явищами року

Фахівці проаналізували злиття зірок, яке відбулось на відстані близько 140 мільйонів світлових років у галактиці NGC4993. Для вимірювання віку Всесвіту обрали гравітаційну хвилю GW170817.

Науковці досліджували гравітаційну хвилю GW170817

Внаслідок аналізу гравітаційної хвилі науковці встановили внутрішню силу космічного явища та місце його розташування. Відтак було доведено, що галактика NGC4993, яка є джерелом гравітаційних хвиль, має зовнішню силу через розширення Всесвіту. Такі дані вчені отримали завдяки вимірюванню спектральних ліній. Знаючи віддаленість досліджуваної галактики та її швидкість, науковці підрахували час, коли почалося це розширення. Відтак було встановлено, що Всесвіт має від 11,9 до 15,7 мільярда років.

Читайте також: Науковці показали фото галактичного кластера "Зубна щітка"

Такі результати підтверджуються даними статистичних методів дослідження. Не зважаючи на точність двох вимірів, вони різняться на 10 %. За словами науковців, це може бути звичайною помилкою спостереження.