Про це розповів віце-президент американської консалтингової групи з зовнішньої політики Ілан Берман виданню "Крим.Реалії".

Читайте також: Україна опинилася у топ-5 місць, де може початися Третя світова війна

Експерт наголосив, що Сполучені Штати реагують на дії Путіна щодо України. Зокрема, у США засудили агресію Росії, коли вона відкрила вогонь по українських військових катерах і захопила українських військовослужбовців.

Саме Росія пішла на ескалацію конфлікту, що вимагає відповіді. І хоча у адміністрації Дональда Трампа, судячи з усього, немає виразної російської стратегії, очевидно, що вона готова відповісти, якщо Москва буде, образно кажучи, порушувати правила гри, що вона і робить зараз,
– сказав він виданню.

Берман наголосив, що у Вашингтоні уважно стежать за підвищеної військовою активністю Росії. Особливо тривожними є ознаки нарощування сил на кордоні з Україною.

"Подальші російські дії в цьому напрямку спровокують відповідь з боку США. Це очевидно, попередні дії адміністрації Трампа доводять це", – заявив експерт.

За його словами, російський тиск на Україну вже став приводом для введення санкцій, і, швидше за все, "призведе вже в найближчі місяці до нових штрафних заходів проти Кремля".

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко неодноразово наголошував, що Росія різко збільшила чисельність своїх військових і збройної техніки вздовж кордону з Україною та в окупованому Криму. За його словами, Україна наразі вживає всіх заходів, аби запобігти їх повномасштабному вторгненню.

Зокрема, нещодавно у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб опублікували фото з супутника, на яких зафіксовано скупчення російської військової техніки біля аеродрому "Бельбек", що неподалік окупованого Севастополя.

Що сталось у Керченській протоці?25 листопада у Керченській протоці прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових. Відомо, що 2 українських військових малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир переходили планово та відповідно до міжнародних норм з порту Одеси до порту в Маріуполі.

Проте в Росії заявили, що українські військові кораблі нібито неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і продовжили рух до Керченської протоки. Група українських кораблів продовжила свій шлях до Маріуполя. Проте під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських військових моряків зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків, яких згодом заарештували в окупованому Криму та вивезли до московських СІЗО.

Після цього Україна ввела у 10-ти областях воєнний стан до 26 грудня. Окрім того, 30 листопада Україна заборонила в’їзд на свою територію чоловікам-громадянам Росії у віці 16-60 років.

Росія також вже не перший місяць блокує в Азовському морі іноземні судна, що прямували до українських портів. Через це українська економіка зазнає чималих збитків.