З травня цього року біля підніжжя почалися будівельні роботи, які згодом перекинулися на саму гору - її почали підкопувати, що призвело до сповзання ґрунтів. Аби продовжити будівництво потрібно зводити підпорну стінку - це коштує кілька мільйонів доларів, або ж повністю знищити гору.

"Коли їм дали можливість будувати будинок - отам він намальований, то йшлося про те, що вони мають право на виконання земельних робіт, ясно, що та немає опису, які це мають бути земельні роботи. Як на мене, в даному випадку, не йдеться про земельні роботи, ідеться про зміну історичного ландшафту", - каже депутат Київської міськради Олександр Бригинець.

Акція на Подолі проти зведення на місці Щекавиці чотириповерхового будинку відбувається вже вп'яте. Гору оббудовують з трьох боків, а на її вершині, на 20 квадратних метрах, вже зрубали дерева.

"Я, як киянка, більше нічого не можу зробити нажаль, більш нічього не можу зробить, тому що ми пишемо, ми отримуємо відповіді, але ці відповіді всі формальні, ніхто не реагує, хоча повинні реагувати, але просто сидіти дома і чекати, коли навкруги таке робиться також неможливо", - каже киянка Світлана.

Оборонники старого Києва обіцяють постійно навідуватися до Щекавиці, адже достукатися до столичної влади учасникам протесту не вдається. Стукати доводиться молотками.

"Після перших акцій була пауза, тобто, видно забудовник вирішував свої справи у вищих інстанціях і видно, що вирішив, і зараз у нього є повна санкція. Бачите, що тут не з'являється жодна міліція. Весь час, коли їх кличуть, вони роблять вигляд, що це їх не стосується. Багато разів люди звертаються і в прокуратуру, і так далі, тобто, на жаль, це все ефекту не приносить. Приносить ефект лише безпосередня присутність тут і перешкоджання земельним роботам", - каже активіст організації "Збережи старий Київ" Ігор Луценко.

Гора знаходиться в історичній частині столиці, названа на честь Щека - брата Кия, Хорива та Либеді - засновників Києва. За легендою саме тут був похований київський князь Олег.