Генеральний директор, співвласник мережі аптек "D.S." Олег Никулишин наголосив, що це вже друга аптека їхньої мережі.

"Було дуже важливо як для нашої компанії, так і для міста зробити такий проект спільно навіть з міською радою", – відповів він.

Реставрація тривала у межах програми збереження історичних аптек у центральній частині Львова.

Близько року часу ця аптека була закритою. Протягом кількох років тут тривала боротьба, щоби саме тут аптека була, в цьому історичному місці, де багато львів’ян по старій звичці сюди заходили,
– заявив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Чому аптека є історичною?

Нові орендарі залишать автентичну назву закладу "Аптека на Марійській площі". В приміщенні зберегли цінні історичні інтер’єри 20-х років минулого століття — меблі, люстри та навіть дерев’яне окантування стелі.

Як виглядає історична аптека "D.S.": фото


"Тепер, як я буду думати, де купувати ліки, то напевне піду до аптеки "D.S.". Хоча би через те, що вони вклали свої кошти фактично в справу збереження архітектури Львова й інтер’єрів львівських кам’яниць", – наголосила начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко-Швець.

Зазначимо, що це вже другий старовинний аптечний заклад, збережений і відновлений мережею аптек "D.S.". Перший – аптека "Під Угорською короною" на площі Соборній, яку було реанімовано 2012 року.

Що відомо про історичну аптеку мережі "D.S." та її засновника? Аптеку на Марійській площі у Львові відкрив Стефан Штенцель у 1922 році, отримавши право власності від Антонія Граблевського, який володів аптекою від 1914 року. Нове приміщення аптеки – у знаній кам’яниці Шпрехера – вирізнялося стилем й елегантністю. Особливої врочистості інтер’єру надали касетна стеля, люстри з бронзи, позолочені декоративні елементи меблів.

У Львові вперше відділили рецептурний відділ від безрецептурного, що практикувалося за кордоном і було зручно для відвідувачів. Стефан Штенцель добре знався на виготовленні косметичних засобів. Радянська влада обійшлася з талановитим фармацевтом дуже жорстоко – разом із донькою його вивезли до Сибіру, аптеку націоналізували.