Науковці створюють штучну кров, виробництво якої згодом можна б було зробити масовим.

“Це грандіозна ідея. Особливо для місць, де немає достатньо донорів - наприклад, в Афганістані. Тому армія повинна бути зацікавленою у цьому проекті”, - сказав професор біохімії Університету Ессекса Кріс Купер.

Зовсім не тішить ситуація у країнах третього світу. Бажання людей отримати гроші за кров призводить до того, що донорами стають люди з інфекціями. Навіть у Європі кров стала об'єктом торгівлі-продажу.

У Болгарії, наприклад, біля центрів з переливання постійно чергують чоловіки, які готові запропонувати свою кров за гроші.

“Від відкриття у лабораторії до дослідів на тваринах та клінічних експериментів - довгий шлях. Проблема із замінниками крові полягає у тому, що необхідна дуже велика кількість продукту. Нам поки не вистачить крові для перших експериментів, це для нас великий виклик”, - каже професор біохімії Університету Ессекса Кріс Купер.

Штучна кров - нульової групи з негативним резусом. Отже підходитиме вона для 98% людей. Проте для того, щоб побачити цей винахід вчених, у лікарнях доведеться довго чекати. Адже, окрім медичних, є ще економічна проблема. Виробництво штучної крові - поки що дуже дороге, отож не кожен шпиталь зможе її собі дозволити.