Про це повідомляють "РИА Новости" з посиланням на газету "Іоміурі".

У 2001 році, коли мати дитини вчилася в старших класах школи, лікарі виявили у неї онкологічне захворювання — лімфому. Медики попередили дівчинку та її батьків, що одним із побічних ефектів лікування може стати безплідність. До початку лікування було вирішено взяти дві здорових яйцеклітини, заморозити їх і зберігати в одній із клінік.

Лікування пройшло успішно, дівчинка повернулася до нормального життя і торік вийшла заміж. Методом ЕКЗ одну зі збережених яйцелеток запліднили "в пробірці", а потім пересадили матері. У серпні у неї народився здоровий малюк вагою більше трьох кілограмів.

Дивіться також: Британці представили "розумну" коробочку для ліків

Незважаючи на прогрес у галузі штучного запліднення, поява дитини з яйцеклітини, яка перебувала в заморожуванні більше 10 років, для Японії — рідкість. У той же час через стрімке підвищення віку вступу в шлюб і, як наслідок, так званого "старіння дітонародження", практика заморожування яйцеклітин "про запас" набуває у молодих японок все більшу популярність: заморозивши яйцеклітину в молодому віці, вони отримують можливість на кілька років або навіть десятиліть присвятити себе кар'єрі, хобі, науковій роботі або подорожам. А потім, коли всі амбіції будуть задоволені, можна без ризику безпліддя замислитися і про народження дитини. Скептики вважають, що ця практика призведе до самозаспокоєння жінок і буде тільки сприяти ще більшому "старінню дітонародження".

До слова, згідно з дослідженнями, за останні 15 років поширення харчової алергії серед дітей зросло приблизно вдвічі.