Встановлення монументу приурочено до 150-річчя з дня народження Леніна, повідомляє DW.

Цікаво Як відбувається декомунізація в Україні та інших європейських державах

Що відомо про встановлення пам'ятника Леніну у Гельзенкірхені

  • Встановити пам'ятник заввишки 2 метри 15 сантиметрів вимагає ультралівий рух "Марксистсько-леніністской партія Німеччини". Активісти партії заявили про якусь міфічну "нову велику перемогу Леніна" за кілька тижнів до його 150-річчя.
  • Відомство з охорони конституції Німеччини стежить за цим рухом.
  • Монумент хочуть поставити перед історичною будівлею, що має статус пам'ятки архітектури і перебуває у власності партії.
  • 6 березня дільничний суд Гельзенкірхена федеральної землі Північний Рейн – Вестфалія скасував заборону на будівництво пам'ятника, яку раніше ухвалила міська влада. Адміністрація міста планує оскаржити рішення суду у вищій інстанції.

Що відомо про декомунізацію у Німеччині?"Ленінопад" у Східній Німеччині почався одразу після возз'єднання Німеччини у 1981 році. Майже всі статуї та бюсти Володимира Леніна були переплавлені, сховані або продані за кордон. Там не стали чекати прийняття якихось законів. На відміну від України, у 1991 році там швидко вирішили забути радянську окупацію, як страшний сон.

Зараз у Берліні діють музеї, де можна своїми очима подивитись, як жилося східним німцям під час радянської окупації. Там навіть відтворили типові квартири німецьких сімей, щоб можна було подивитись у що вони були вдягнені, що їли та як проводили час.


Пам'ятник Ленін у Німеччині / Фото dpa

Гельзенкірхен на карті: