Там зазначають: Ійдярто вже отримав ноту протесту. Про це мовиться на фейсбук-сторінці головного українського дипвідомства.

Читайте також: Влада Угорщини заявила про збитки через санкції проти Росії

Через скандальне інтерв’ю Ійдярто запросили до МЗС, де йому зазначили про неприйнятність заяв щодо автономії угорської національної меншини в Україні та блокування угорською стороною діяльності Комісії Україна – НАТО.

В ході бесіди було додатково наголошено на тому, що український закон "Про освіту" не порушує прав українців угорського походження, а навпаки надає їм можливості кращої самореалізації в Україні, що наразі було підтверджено Венеціанською комісією,
– мовиться у дописі.

Що відомо про угорсько-українські конфлікти?Угорська влада вже неодноразово виступала з провокаційними заявами щодо українською мови. Найчастіше – через новий освітній закон, який передбачає навчання українською мовою (поряд з мовами національних меншин).

Втім провокації не обмежувалися одними лише заявами – угорці вдаються і до дій. Наприклад, минулого року на Закарпатті спалахнув скандал через таємну видачу угорських паспортів українцям у консульстві держави.