Такої думки дотримується виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

Негайні збитки банків від курсової різниці під час реструктуризації кредитів сягнуть до 100 млрд. грн. Крім того, до кінця строку обслуговування конвертованих кредитів банки нестимуть збитки до 2 мільярдів гривень на рік від застосування заниженої відсоткової ставки, яка повинна зберігатися на рівні діючої по валютному кредиту. Це, в свою чергу, може викликати "ефект доміно" та загальну руйнацію банківської системи України,
— пояснює Коробкова.

Крім того, курс гривні опиниться під страшенним тиском через попит на іноземну валюту, адже банки повинні будуть закрити свою валютну позицію. Тому їм доведеться придбати ще близько 6 мільярдів доларів.

На її думку, неповернення депозитних вкладів неплатоспроможними банками призведе до додаткового навантаження на державний бюджет та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Як наслідок – зростання інфляції, подальше підвищення цін на всі товари та послуги, знецінення заробітних плат. Також варто очікувати погіршення інвестиційного клімату в Україні та інше.

Нагадаємо, 2 липня депутати прийняли закон "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті". Однак після голосування кілька нардепів пообіцяли відкликати свої голоси за законопроект про реструктуризацію валютних кредитів.