Про це у четвер під час брифінгу розповіла перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун, передає УНН.

За словами Совсун, загальна структура конкурсу залишилась незмінною, однак з цього року вводяться "вагові коефіцієнти" для кожного предмету.

До кожної зі складових конкурсного балу будуть застосовуватися вагові коефіцієнти. Вони є показниками того, який з компонентів загального конкурсного балу є найважливішим при вступі до конкретного ВНЗ. Сума вагових коефіцієнтів завжди має дорівнювати одиниці,
— наголосила заступник міністра.

Кожен ВНЗ самостійно визначає ваговий коефіцієнт кожного предмету, який, щоправда, не може бути меншим, аніж 0,2. У МОН зазначили, що при вступі, наприклад, на напрям "біологія", результат з профільного предмету матиме набагато вищий коефіцієнт, ніж, наприклад, з української мови та літератури.

Загалом, як і раніше, конкурсний бал формуватиметься з результатів зовнішнього незалежного оцінювання, творчих чи фізичних випробувань (якщо це визначено у правилах вступу), та балу атестату. Окрім цього, абітурієнти отримують додаткові бали за перемогу у Всеукраїнській олімпіаді чи у конкурсі-захисті наукових робіт Малої академії наук.

Нагадаємо, для майбутніх студентів змінились правила вступу на бюджетне навчання. Їх будуть приймати в одну хвилю, а не у три.