У Києві все це є – українська наука почала розвиватися саме тут, у стінах закладів, яким нині по кількасот років.

Що спільного між Григорієм Сковородою, Пилипом Орликом та Іваном Виговським? Усі вони – випускники Києво-Могилянської академії. І її нинішні студенти не мають сумніву, що серед них ходять майбутні президенти.

Академію заснував митрополит Петро Могила – у 17 столітті він об'єднав дві київські школи. Та несправедливо забуте ім'я Галшки Гулевичівни. Якби ця шляхтянка не пожертвувала приміщення для однієї зі шкіл, академії могло б не бути.

Читайте також: Давні легенди про столітні мости Києва

"Користь, честь і слава" – це девіз ще одного давнього київського університету, того, що носить ім'я Тараса Шевченка. Його заснували як університет імені святого Володимира.

"Фірмові кольори" для головного корпусу – червоний і чорний – обрали на честь хрестителя Русі. Червоно-чорною була стрічка на ордені князя Володимира, який вручали військовим і чиновникам. Ім'я Тараса Шевченка в назві університету з'явилося вже за радянських часів.

Відносно молодою порівняно з колегами є розкішна Київська політехніка – їй трохи більше ста років. Тим не менше вона встигла стати найбільшим ВУЗом Києва – майже п'ятдесят тисяч студентів і близько десяти тисяч викладачів. Цей університет щороку входить у перелік закладів, куди абітурієнти подають найбільше заяв.