За законопроект у вівторок, 15 вересня, проголосував 251 народний депутат.

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі раніше заявляли, що цей закон відкриє шлях до укладання угоди зі Світовою організацією торгівлі про державні закупівлі (WTO Government Procurement Agreement) вже в грудні 2015 року. Це дозволить українським підприємцям вийти на світовий ринку держзакупівель розміром в 1,7 трильйона доларів, пише "Лівий Берег".

Крім умовного знака якості, який підтвердить, що Україна відповідає міжнародним критеріям, ми також отримуємо доступ до ринків державних закупівель 43 країн-членів цієї угоди. Це такі країни як США, Канада, Японія, всі країни ЄС та інші. Це ринки, розмір яких становить до 1,7 трильйона доларів США. Це, насправді, дуже вагомий і реальний шлях підтримки українського бізнесу та українського експорту,
— заявляв заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Крім цього, прийнятий закон допоможе знизити корупційні ризики шляхом відкриття інформації про кінцевих власників компаній, які виграють тендери на закупівлі за державні гроші та більш прозору процедуру оскарження тендерів.

Крім цього, законом було піднято поріг для державних закупівель відповідно з 100 тисяч до 200 000 гривень.

Тим часом у Міністерстві фінансів оприлюднили показник інфляції, який планують закласти у державний бюджет на наступний рік.