Про це пише кореспондент The Times Олівер Керролл, який називає бойовиків "ополченцями".

"Колишній морський курорт Широкино, в 11 милях на схід Маріуполя, який контролюється українською стороною, — мабуть, саме очевидний доказ того, що конфлікт знову виходить з-під контролю", — стверджує він.

Журналіст наголосив, що з лютого позиції сторін конфлікту в Широкиному не змінювалися, але бої зробилися настільки запеклими, що міжнародні спостерігачі два тижні не відвідували це село.

Всупереч застереженням українського уряду про потенційний наступ ополченців на Маріуполь, тут мало ознак того, що найближчим часом можливий наступ за підтримки Росії. Ополченці, як видається, погано оснащені і деморалізовані,
— продовжує автор.

"Наша поява здивувала солдатів, які несли чергування, - строкату компанію з місцевих жителів, найманців і росіян", — додає Керролл.

Читайте також: Російські джерела повідомили, кого з ватажків бойовиків вб’ють наступним

28-річний Бистрий (Артем з Ростова) близько 40 хвилин розмовляв з журналістами, а потім загинув під час мінометного обстрілу. Він сказав журналістам, що в Україну його привело бажання "рятувати росіян від фашизму".

За словами автора, "солдати" (як він їх називає) сказали, що розчарувалися у командирах вищих чинів, яких давно не бачили. "Вони надсилають людей, які навіть не вміють впоратися з гвинтівкою", — сказав один з них, колишній донецький футболіст на прізвисько Страус.

Боєць на прізвисько Малюк сказав, що доставить тіло Артема в морг в Новоазовську, а потім піде до свого командира і зажадає підкріплення. "Через день він повертається. Йому пообіцяли новий наступ на українські позиції. Він не впевнений, що наступ відбудеться", — так завершує статтю автор.

Читайте також: Кремлю невигідно наступати на Україну до кінця червня, — версія експерта