Почав кар’єру залізничником

У 1970 Москаль закінчив Чернівецький технікум залізничного транспорту. Того ж року розпочав трудову діяльність. У 20 років став оглядачем вагонів відділу вагонного господарства Тернопільського відділення Львівської залізниці.

Москаль і міліція

Після служби у Збройних силах СРСР Москаль подався у міліціонери. Навчався у Львівській спеціальній середній школі міліції МВС СРСР, а з 1975 почав працювати в органах внутрішніх справ.

За цей час Москаль зробив блискавичну кар'єру від інспектора до заступника міністра внутрішніх справ України, генерала-лейтенанта міліції.

Кандидат юридичних наук

У 2002 Москаль отримав науковий ступінь кандидата юридичних наук, захистивши кандидатську дисертацію на тему "Інститут тимчасового генерал-губернатора в Україні у кінці XIX — на початку XX ст. " у Національному університеті внутрішніх справ України.

Політична кар’єра

Народний депутат України від фракції партії "Батьківщина". У 2011-2013 входив до складу політичної партії "Фронт Змін", однак після її вливання до "Батьківщини" перейшов із іншими однопартійцями до нової партії, отримавши місце у політичній раді "Батьківщини".

З 2007 Народний депутат України VI та VII скликань, з грудня 2012 перший заступник голови комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

"Вигнання"

25 серпня 2014 на закритому засіданні партії "Батьківщина" був виключений з партії і всіх її керівних органів.

Тих, хто має власну думку і активно її висловлює, не люблять ніде. Тому, думаю, що основна причина те, що я мав власну думку щодо процесів, які відбуваються в державі, і критикував тих висуванців "Батьківщини", в яких партія помилилася,
— прокоментував тоді Москаль

Нагороди

Заслуженний юрист України (1997), Заслужений юрист АР Крим. Нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ та ІІ ступенів, іменною вогнепальною зброєю. Лауреат Всеукраїнської програми "Лідери регіонів" (2002).

Москаль і сім’я

Сім'я. Політик одружений. У нього є дочка, двоє онуків.

Громадська робота

Президент Чернівецького автомобільного клубу "Буковина".

Москаль і терористи "ЛНР"

До 15 липня 2015 року Геннадій Москаль займав посаду голови Луганської військово-цивільної адміністрації. На Луганщині він прославився жорсткою позицією щодо боротьби з контрабандою на прифронтовій території, а також — щодо незаконного перетину лінії розмежування з так званою "ЛНР".

На фото — селфі Москаля на фоні окупованої Луганщини і бойовика "ЛНР" по той бік річки

На відео: Як Москаль бореться з незаконними перетином лінії розмежування і завезенням продуктів на територію "ЛНР". Увага! Нецензурна лексика.

Знову на Закарпатті

Від учора, 15 липня, Москаль — голова Закарпатської ОДА. Рішення про таке призначення Президент України Петро Порошенко прийняв після подій у Мукачевому 11 липня, де внаслідок перестрілки між "Правим сектором" та людьми нардепа Михайла Ланя загинули люди. Не останню роль у цьому конфлікті відіграла проблема контрабанди у регіоні.

Раніше Геннадій Москаль вже працював головою Закарпатської ОДА. Це призначення було ще далекого 2001-го року.

Перший робочий день Москаля на новій посаді 16 липня — керівник області вже вліз у розбірки, які виникли через приватизацію магазину у центрі Ужгорода.