Про це заявила Віце-спікер Парламенту Оксана Сироїд у своєму зверненні.

"Конституція — це власність народу, а не політиків. Політики можуть вносити до неї зміни лише у двох випадках – якщо вони хочуть зробити державу сильнішою, або зробити більш захищеними права та свободи людей", — зазначає вона.

Сироїд наголосила, що політики не мають права змінювати Конституцію, якщо люди не знають і не розуміють пропонованих змін, і якщо ці зміни вносяться під тиском держави-агресора, яка за рахунок таких змін прагне завоювати Україну юридично, зсередини.

Росія розпочала війну з Україною саме для того, щоб змусити нас змінити нашу Конституцію. Росія прагне особливого порядку місцевого самоврядування на окупованих територіях, щоб амністувати бойовиків, і у такий спосіб завоювати нас зсередини,
— констатує парламентар.

Вона зазначає, що такі зміни не можна приймати, тому що їхнє ухвалення означатиме визнання того, що в Україні йде громадянська війна, а не збройна агресія ззовні.

"Росія змусила наших закордонних партнерів погодитися з такими змінами, які вигідні всім, окрім самих українців. А президент скористався таким тиском, аби змінами до Конституції посилити свою владу. У тексті пропонованих змін щодо децентралізації немає збільшення повноважень громад, натомість є норми, які роблять їх більш залежними від Президента", — зауважує віце-спікер.

Також Сироїд підкреслила, що у проекті змін немає положень щодо заміни корумпованих суддів, що означає, що правосуддя в країні й надалі чинитимуть ті, хто втратив довіру людей.