Таку думку на своїй сторінці в Facebook висловила народний депутат України, голова підкомітету з питань нацбезпеки Ірина Фріз.

Рішення, що прийняте, є вкрай популістським, а як відомо, популістські рішення надто небезпечні для економіки. По-перше, у випадку ухвали такого Закону існують ризики припинення надання міжнародної фінансової допомоги, що означає неминучий суверенний дефолт по зобов’язанням. Маю сумнів у доцільності ставити на терези проблему валютних позичальників та економіку всієї держави: робочі місця, пенсії, зарплати державного та комунального сектору тощо,
— наголосила вона.

Окрім цього, депутат нагадала про хвилю банкрутств банківських установ, які не витримали кризи, а прийняття закону про реструктуризацію кредитів може спричинити нову хвилю банкрутств. Також вона підкреслила, що кредит — це добровільний ризик.

"Будь-який кредит – це виключно добровільна операція з високим рівнем ризику. І на відміну від депозитного внеску, що має захищатися державою через Фонд страхування вкладів, не захищається в жодній цивілізованій державі", — додала вона

Як відомо, народні депутати прийняли закон "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті".

Згідно з законом, власники кредитів в іноземній валюті повинні виплачувати їх за курсом, який був на момент отримання кредиту.

Між тим, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ігор Кононенко заявив, що Президент України не підпише закон прореструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті.