За інформацією джерел видання, сума будівництва складатиме близько 900 мільйонів доларів з урахуванням будівництва 90 кілометрів з'єднувального газопроводу з ГТС.

Як постачальники наразі розглядаються три країни: США, Алжир і Катар, які є найбільш оптимальним за ціною варіантом, незважаючи на далеку відстань.

США в найближчі роки перетворяться з імпортера у великого експортера блакитного палива, адже за останній час обсяг щорічного видобутку газу в США виріс до майже 600 мільярдів кубометрів, і справа тепер тільки за експортними потужностями американських LNG-терміналів.

До 2015 року вони становитимуть близько 20 мільярдів кубометрів, а в наступне десятиліття повинні збільшитися до 100 мільярдів куб. м. Американські експортери вже уклали контракти на постачання зрідженого газу з японською Sumitomo, англійською EDF Trading, іспанською Fenosa і китайською ENN Energy.

При цьому потенційні американські інвестори готові повністю профінансувати будівництво терміналу, але за однієї умови - виключити можливість постачань газу з інших країн.

Нещодавно основним потенційним постачальником газу для першої черги терміналу потужністю 5 мільярдів кубометрів вважався Азербайджан.