ПАРЄ 26 червня підтвердила повноваження російської делегації в асамблеї, при цьому в резолюції не згадується будь-яких санкцій. Тож делегація РФ повернулася до роботи в ПАРЄ з повним набором повноважень, чого і домагалася Росія.

Дізнайтеся, чи можуть Росію повторно виключити з ПАРЄ

"Вчора українська делегація в ПАРЄ заявила про демарш. Сьогодні Польща, Литва, Словаччина, Естонія і Грузія разом з Україною стали разом. Делегації оголосили про неприпустимість зняття санкцій з Росії. І про загрозу від такого рішення для самого існування ПАРЄ", – написав у Facebook український нардеп, член делегації Верховної Ради в ПАРЄ Леонід Ємець.

Текст спільного рішення тих делегацій, які заявили про демарш

Сьогодні ми, як делегати наших країн, не маємо відповідей перед нашими людьми, як саме Рада Європи захищає їхні права, якщо вона проявляє більшу зацікавленість у захисті добробуту агресора, ніж жертв агресії та репресій,
– мовиться в наведеному українським парламентарієм тексті заяви.

Майбутнє Ради Європи в цілому перебуває під загрозою, тому що Рада Європи втрачає довіру людей, яких вона захищає, зазначається в заяві: "Ми повертаємося додому, щоб проконсультуватися з нашими парламентами і урядами про спільні дії в асамблеї на наступних сесіях".

Делегації наголошують, що безумовне відновлення прав російської делегації без дотримання Росією будь-якої з численних вимог асамблеї суперечить головним цінностям Ради Європи та її статуту.

Читайте також: Повернення Росії в ПАРЄ – серйозна поразка України

Цей крок посилає дуже неправильний сигнал країні, яка вдається до збройної агресії, отруєння людей із застосуванням хімічної зброї, і яка не сприяє, а прагне дестабілізувати демократії по всій Європі,
– вважають підписанти заяви.

Перший віце-спікер Верховної Ради, член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко також опублікувала текст цього документа і написала, що його підписали члени делегацій семи країн.

Злочинців залишили непокараними. Проігнорували вбитих, наплювали на поранених і скалічених, забули про постраждалих. Чужа біда не болить. (…) Українська делегація витримала – не витримала Рада Європи. Мені просто неймовірно шкода бачити руйнацію організації, до якої я прийшов в 2013 з надією, а тепер залишаю з глибоким розчаруванням,
– написав у Facebook голова делегації Верховної Ради у ПАРЄ Володимир Ар'єв.

Що відомо про повернення Росії в ПАРЄ?

25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка передбачає зміну санкційного режиму та повернення Росії до роботи в організації без обмежень права голосу. За таке рішення проголосували 118 депутатів, проти – 62, утримались – 10.

Українська делегація одразу покинула залу засідань та звернулась до Верховної Ради з закликом терміново розглянути питання зупинення участі держави в роботі асамблеї. А президент Володимир Зеленський заявив, що розчарований рішенням ПАРЄ.

Читайте також: У Росії збираються запросити кримських "депутатів" у ПАРЄ

Україна оскаржила повноваження російської делегації в ПАРЄ

Після цього група депутатів оскаржила повноваження російської делегації одразу за двома процедурами. За однією з них, представники Росії будуть присутні у залі, однак голосувати не зможуть. А Ар’єв оскаржив повноваження росіян на процедурних підставах.

Чому Росія взагалі була виключена з ПАРЄ? У 2014 році через агресію Росії на Донбасі та анексію Криму цю країну позбавили права голосу в ПАРЄ. У відповідь Росія припинила свою участь в організації та припинила платити відповідні внески.

Українська делегація 5 років робила все можливе, щоб не допустити повернення Росії в ПАРЄ. Проте 25 червня Європа ухвалила рішення на користь Росії. І ця країна вже встигла повернутися до ПАРЄ та заявити, що не миритиметься з жодними обмеженнями.

ПАРЄ Росія Україна хто голосував за повернення Росії в ПАРЄ