Про це повідомляє Державне космiчне агентство України.

П'ятирiчна програма передбачає взаємовигiдну спiвпрацю за такими напрямками: надання пускових послуг; пiдтримка об'єктiв космодромiв; фундаментальнi та прикладнi науковi космiчнi дослiдження; координатно-годинне забезпечення; розвиток космiчних засобiв i використання даних дистанцiйного зондування Землi.

Двостороннє спiвробiтництво також передбачає: розвиток засобiв управлiння космiчними апаратами; пiлотованi польоти; перспективнi дослiдницькi розробки, створення i використання перспективних космiчних технологiй та їх просування на свiтовому ринку; боротьбу з космiчним смiттям та астероїдно-кометною загрозою.

"Очiкується, що реалiзацiя програми надасть можливiсть пiдвищити ефективнiсть двосторонньої спiвпрацi у використаннi космiчного простору в мирних цiлях, а також сприятиме iнтеграцiї вчених цих країн у свiтову систему космiчних дослiджень", - зазначили в ДКАУ.

Проект програми заплановано затвердити пiд час засiдання комiтету з питань економiчного спiвробiтництва росiйсько-української мiждержавної комiсiї.