Про це в коментарі виданню "Гордон" розповіла юрист, експерт-кримінолог Ганна Маляр.

Вона погодилася, що блокада Донбасу – порушення норм права. Адже закон не передбачає такого методу економічних і політичних відносин.

"З іншого боку, все, що відбувається на тимчасово окупованих територіях, виходить за рамки будь-якого закону, і сподіватися, що відносини з тим регіоном будуть розвиватися в руслі українського законодавства, досить дивно. Економічний критерій оцінки ситуації – зрадницький: те, що вигідно економічно – може загрожувати безпеці країни. Залишається тільки один критерій – національні інтереси", – зазначила юрист.

Вона вважає, що економічні відносини з непідконтрольною територією є небезпечними.

Блокада дає можливість нам і державі усвідомити: у нас ще є 2-3 тижні, щоб виробити стратегію на випадок, якщо блокада не припиниться. Але ситуація може бути набагато трагічнішою: ворог нам стільки часу не дасть. Там маріонетки Кремля. Ми не знаємо, що в голові у Путіна. Може статися все, що завгодно. Вони можуть діяти більш брутально, наприклад, можуть підірвати шахти, де ведеться видобуток вугілля для України, або залізницю, через яку перевозиться вугілля,
– припустила Маляр.

Читайте також: Гройсман пояснив, чому Україна не може відмовитися від вугілля з окупованих територій

Експерт наголосила, що в уряду було достатньо часу для того, щоб розробити стратегію щодо переведення енергетичного комплексу країни на альтернативні види палива.

Три роки війни достатній період, щоб диверсифікувати ризики і звести їх якщо не до нуля, то до мінімуму. Мене дивує, що ми досі топимо вугіллям. Звичайно, треба було модернізувати енергосистему ще 20 років тому. Є маса різних джерел енергії. Зрештою, у нас є ресурси для біопалива всіх видів. Так, це дорогі технології, але Захід б дав гроші, якщо бачив, що ми їх впроваджуємо. А слова, що переобладнання розтягнеться на роки і забере мільярди – не виправдання. Ми не можемо жити сьогоднішнім днем, адже завтрашній у нас може і не настати з такою політикою,
– наголосила юрист.