"Важко уявити кращий подарунок для 76 українських родин, ніж те, що їхні близькі вже прямують додому та будуть на свята поруч. Домовленість лідерів під час Норманді виконується", – написав у твіттері глава МЗС України Вадим Пристайко.

Читайте список імен 76 українців, звільнених з полону бойовиків

На наступних раундах ми продовжимо працювати заради остаточної формули "всіх-на-всіх" – це пріоритет,
– додав Пристайко.

Дивіться фото і відео з обміну полоненими

Що відомо про обмін полоненими: головне

  • Великий обмін полоненими між Україною та представниками окупантів Донбасу відбувся 29 грудня на контрольно-пропускному пункті "Майорське" на Донеччині.
  • Так, українська сторона передала окупантам 124 особи, а бойовики віддали Україні 76 полонених. При цьому 17 осіб, яких передала українська сторона, відмовились повертатись на окуповані території. До Києва відмовилися їхати ще 5 полонених, яких віддавали бойовики.
  • Серед звільнених з полону українців – 12 військових. Бойовики віддали і письменника, журналіста "Радіо Свобода" Станіслава Асєєва.
  • А серед переданих бойовикам осіб – 5 ексберкутівців, яких в Україні судили за підозрою у розстрілах активістів Майдану в 2014 році. Передали окупантам і бразильця Рафаеля Лусваргі, засудженого в Україні на 13 років за бої на стороні терористів.