Про це повідомив посол України у Канаді Андрій Шевченко, пише Укрінформ.

Читайте також: Переваги вільної торгівлі: на скільки виріс український експорт до Канади

Текстом Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою передбачено, що через два роки після набуття нею чинності, ми її переглянемо і подивимося, як її можна змінити або розширити. У нас вже є політична домовленість, що дія цієї Угоди буде розширена на сфери інвестицій та послуг,
– сказав Шевченко.

Посол України також зазначив, що розширені умови Угоди про торгівлю полегшать співпрацю з Канадою для українських ІТ-шників, а також для інших представників української сфери послуг. На сьогодні економічна співпраця України та Канади найбільш перспективна у таких галузях як продовольство, торгівля одягом, взуттям та іншими видами продукції із високою часткою заробітної плати у собівартості.

"Також не можна не згадати про ІТ. Це не просто ниточка, а величезний автобан співпраці, який у найближчому майбутньому демонструватиме бурхливе зростання", – наголосив Шевченко.

Посол України також зазначив, що інтерес канадських інвесторів до України активно зростає. Наприклад, канадська компанія "Refraction Asset Management" збудувала сонячну електростанцію під Нікополем і вже має два заводи в Україні.

"Два роки Угоді виповниться у серпні 2019-го і у нас є всі шанси цього року вийти на розширення сфери її дії", – посол України.

Нагадаємо, що з 1 серпня 2017 року запрацював режим вільної торгівлі між Україною та Канадою.

Які переваги Угоди про вільну торгівлю України з Канадою?Угода про вільну торгівлю України з Канадою передбачає скасування тарифів, доступ до державних закупівель, захист е-комерції, високі стандарти екології, захисту праці. Угода про вільну торгівлю скасовує ввізні мита на імпорт 98% українських товарів та збільшує кількість інвестицій з Канади в Україну.

Режим вільної торгівлі між Україною та Канадою дає також "зелене світло" для кооперації українських та канадських підприємств у сфері ІТ, хай-теку, інженерії, в авіагалузі та машинобудуванні в межах участі в глобальних ланцюжках доданої вартості.