Однак, не зважаючи на прагнення України до європейських стандартів, великою задачею держави є "капітальний ремонт" її економіки та інституцій, пише The Wall Street Journal.

Для президента Петра Порошенка було декілька приводів для радості: голова Європейської Ради Дональд Туск передав йому копію Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною, яку ЄС ратифікував минулого тижня, через три роки після її початкового схвалення. Проте, нагадує видання, ратифікація опинилася під загрозою в результаті проведеного в Нідерландах референдуму. Крім того, у травні Україні було надано безвіз.

Читайте також: Нідерланди загрожують заблокувати заяву за підсумками саміту Україна-ЄС

"Євросоюз зміг зберегти єдність у своїй політиці щодо України та Росії на тлі останніх політичних потрясінь. Він зберіг режим санкцій, який, схоже, не змусив Росію відмовитися від своєї незаконної анексії Криму та підтримки сепаратистів на Донбасі", – йдеться у статті.

Але дещо залишилося так і не озвученим для Києва: спільна заява, в якій у прямій формі була б підтримана надія України щодо членства в Євросоюзі. Замість цього Дональд Туск просто зачитав преамбулу угоди, в якій "вітається європейський вибір" України, зауважує видання.

"Всі сторони згідні з тим, що минуть роки, перш ніж Україна буде готова до вступу в ЄС, враховуючи масштабні виклики, пов'язані з радикальною перебудовою її економіки та інститутів. Тим часом Брюссель продовжує надавати Києву технічну і фінансову допомогу з метою поглиблення його інтеграції з Євросоюзом, а Київ консультується з Брюсселем щодо всіх реформ для того, аби максимізувати відповідність правилам Євросоюзу. З часом не буде причин, які не давали б можливість Україні брати участь в таких домовленостях Євросоюзу як єдиний ринок, митний союз або навіть Шенгенська зона", – акцентує автор публікації.

Незважаючи на це, відсутність довгострокової перспективи турбує Київ, мовиться далі.

Український уряд намагається перебудувати країну в складних умовах. (...) Тим часом Росія, схоже, рішуче налаштована на те, щоб підвищити ціну програми українських реформ. Вона продовжує дестабілізувати Донбас, де підвищився рівень насильства, а також постійно проводить кібератаки проти уряду країни, що негативно позначається на інвестиціях і підсилює тиск на державні фінанси, (...) саме тому Євросоюзу потрібно знайти спосіб зниження політичної ціни українських реформ,
– стверджує WSJ.

Читайте також: Шлях до клубу впливових держав ЄС для України буде тернистим