Ці провадження відкрили різні правоохоронні органи за результатами контррозвідувальних заходів Служби безпеки. Загалом, у межах розслідувань вже оголосили 23 повідомлення про підозру. Про це інформує пресслужба СБУ.

Цікаво Коли буде локдаун в Україні: ймовірні дати і прогнози

Найбільше кримінальних проваджень стосуються забезпечення та закупівель засобів індивідуального захисту. Загалом таких справ є 19.

Наприклад, у Черкасах керівниця однієї лікарні підписала низку договорів зі столичною компанією на закупівлю засобів індивідуального захисту на суму 8 мільйонів гривень. Втім вартість придбаного асортименту була суттєво завищена.

Крім того, посадовців Херсонського обласного лабораторного центру МОЗ причетні до придбання 35 тисяч неякісних експрес-тестів для діагностики COVID-19 молекулярно-генетичним методом.

Що відомо про кримінальні справи

  • 13 кримінальних проваджень розпочали за напрямом будівництва та ремонтів приймальних відділень опорних лікарень. Зараз правоохоронці перевіряють інформацію про привласнення бюджетних коштів під час ремонту на загальну суму понад 10 мільйонів.
  • Ще 11 справ стосуються забезпечення лікарень киснем і закупівель апаратів штучної вентиляції легень. 4 фігурантам вже повідомили про підозру щодо зловживань під час закупівлі ШВЛ.

Читайте також Чому коронавірус викликає відмову органів, – унікальне дослідження

На Харківщині зловмисники використовуючи фіктивне підприємство та за підтримки посадовців, поставили до опорної лікарні апарати ШВЛ на загальну суму понад 10 млн грн. Ціна була завищена фактично в 3 рази.

Підробленні антисептики та фейки

Суд на Волині визнав ексдиректора комерційної структури винним у виготовленні, зберіганні та збуті фальсифікованого антисептику. Йому призначили покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з відстрочкою відбування на 2 роки.

Кіберфахівці СБУ припинили діяльність понад 450 осіб, які в інтернеті поширювали фейки про коронавірус. 40 з них координували з Росії. Зауважимо, пік поширення фейків і панічних настроїв спостерігався на початку карантину.