Таку думку сайту "24" висловив директор центру суспільно-інформаційних технологій "Форум" Валерій Димов.

Читайте також: "Антибандерівський закон" Польщі є ударом в спину воюючій Україні, – Парубій

За його словами, якби ми відповіли дзеркально і заявили, що українці ні в чому не винні, це все поляки, то така заява не покращила б ситуацію взаємин між двома народами.

"Ухвалення Верховною Радою постанови, яка містить політичну оцінку польського закону, де є пояснення, що політизація історичних питань – шлях внікуди, правильний підхід. В України і Польщі складна історія стосунків, але в нас є спільний ворог, який завжди використовував ситуацію за принципом: розділяй і володарюй. Росія розділяла українців і поляків не один раз. І потім це призводило до розділу самої Польщі", – наголошує Димов.

Як вважає політолог, польський Сейм став заручником сильного ухилу в правий бік всього політичного сектору країни.

Згідно з "антибандерівським" законом, поляки, як англійська королева, поза підозрою. Або більші католики, ніж Папа Римський. Вони кажуть: у тому, що відбувалося в складній історії взаємин під час Другої світової війни винні всі, але не поляки. Це закон про переведення стрілок з хворої голови на здорову,
– зазначає він.

Водночас Валерій Димов переконаний, що в Польщі є тверезі розумні голови – інтелігенція, послідовники Єжи Гедройця, які розуміють, до чого може призвести використання складних історичних процесів, їхня політизація і спроба екстраполювати на майбутнє.

Україна не писатиме історію Польщі в Києві, але й поляки не мають писати історію України у Варшаві. Тоді ми прийдемо до того, що нам знову історію писатимуть у Москві. Тому м’якість постанови не означає, що її не почують у Польщі,
– підкреслює Валерій Димов.

Експерт наголошує: українцям не треба дбати про свою репутацію і ухвалювати спеціальний закон, як це зробили поляки. Тому що ми відстоюємо свою честь і гідність зі зброєю в руках проти ворога не тільки України, а й Польщі і Європи загалом. Полякам треба навчитися бути не закомплексованою, а сильною нацією, яка сприймає ситуацію з відкритими очима.

Згоду президента Польщі Анджея Дуди підписати скандальний закон експерт пояснив тим, що в Сеймі і Сенаті ще до голосування були прораховані ризики для тих політичних сил, які підтримали малочисельну фракцію "Кукіз’15", в першу чергу, для правлячої "Право і справедливість".

Нагадаємо, Верхована Рада виступила із заявою у зв'язку із прийнятим у Польщі так званим "антибандерівским" законом. Народні депутати закликають польських колег повернутися до діалогу. За відповідну постанову проголосували 242 народні депутати Верховної Ради.

Як відомо, 26 січня Сейм Польщі підтримав закон про заборону пропагування у Польщі ідеології українських націоналістів. Закон про кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів стосується лише тих, хто публічно заперечує ці події, і не стосується дослідників. 1 лютого закон про "заборону бандерівської ідеології" ухвалив Сенат Польщі. На переконання президента України Петра Порошенка, історична правда вимагає відвертої розмови та діалогу, а не заборон.

Читайте також: Історична пам'ять і популізм: між Україною і Польщею знову пробігла чорна кішка