На висоті у понад 5 тисяч метрів вони впродовж півгодини займались фітнесом.

Читайте також: Правила підйому на Еверест різко змінили: хто більше не зможе піднятися на вершину

Як розповіла сама Стелла Шабліовська сам рекорд був встановлений ще 28 грудня 2017 року, проте комітет Книги рекордів Гіннеса підтвердив його лише у березні 2018-го, інформує "Громадське радіо".

Щоб встановити рекорд, не менше ніж 6 осіб повинні були займатись силовими вправами не менш, як 30 хвилин.

За словами українки, вона стала співучасницею рекорду зовсім випадково, коли вона підіймалась до базового табору Евересту на висоті 5360 метрів.

Лі Харт, який все це запланував і заздалегідь подавав заявку до комітету Гіннеса, є інструктором з фітнесу, у нього є свої компанії. За умовами Гіннеса, йому потрібно було знайти 6 людей, яких би він тренував на Евересті. Ну і ще кілька він знайшов дорогою до базового табору – серед них була і я,
– згадує Стелла Шабліовська.

Заняття фітнесом записували не лише на відео, а й на пристрій, який фіксував, що учасники рекорду дійсно перебувають на висоті у понад 5000 метрів.

За правилами Книги рекордів Гіннеса, рекордсменом визнали лише фітнес-інструктора, новозеландця із Великобританії Лі Харта, який подав заявку і провів заняття. Усі інші – учасники встановлення рекорду – отримали відповідні сертифікати.

рекорд Еверест українка Стелла Шабліовська
Українка Стелла Шабліовська – учасниця рекорду Книги рекордів Гіннеса у базовому таборі Евересту

Окрім українки, у встановленні рекордні у базовому таборі Евересту також взяли участь громадяни Канади, Великобританії та Нової Зеландії.

Читайте також: Тетяна Яловчак – перша українка, яка побувала на найвищих вершинах усіх континентів

Напередодні перша українка, яка піднялась на Еверест Ірина Галай, повідомила, що має намір встановити ще один відчайдушний рекорд – піднятись ще один 8-тисячник гору Лходзе без кисневої маски.