З січня до квітня — саме стільки працювали студенти фізико-технічного факультету Каразінського університету над завданнями турніру. Сумарно їх 17. І задачі ці не просто на пошук вирішення. Деякі з них можуть взагалі його не мати чи потребують наочної демонстрації знань.

Це такі задачі, які сьогодні вчені не мають повного уявлення як воно відбувається, але вони пропонуються студентам і часто виявляється, що саме студенти пропонують той розв'язок, який виявляється правильним, який відповідає істині, який відповідає тому, що спостерігається в природі,
— розповідає декан факультету.

Що цікаво, багато потрібного для експериментів устаткування збирали самотужки. Деталі купували на радіоринку.

Фінальним та переможним став експеримент, для якого видували спеціальні кварцеві пробірки, адже придбати їх в Україні майже неможливо. Цей надточний годинник реалізований за принципом термоакустики. Завдяки звуковим ефектам та вібрації така установка відраховує секунди.

За два дні відбіркових боїв студенти виграли усі 8 зустрічей із супротивниками. Позаду молоді харківські фізики залишили десять команд університетів світу, серед яких китайці, швейцарці, французи. Російька команда до фіналу, до слова, не дійшла.