Головною умовою, щоб отримати громадянство, є необхідність купити нерухомості на 2 мільйони євро, або інвестувати у державну компанію чи держоблігації на суму 2,5 мільйон євро. Ніяких умов щодо необхідності знання мови чи місця проживання більше не існує, окрім візиту раз на сім років. Загалом лише за 2016 рік Кіпр видав понад 400 паспортів, пише The Guardian.

Читайте також: Холодницький обіцяє нові справи проти депутатів та топ-чиновників

Видання вказує, що таким чином громадянство ЄС отримали російські олігархи та представники української еліти, яких звинувачують у корупції. The Guardian не називає їх імена, вказуючи лише, що серед них колишній депутат Держдуми РФ та засновники найбільшого комерційного банку України.

Варто зазначити, що до 2013 році громадянство Кіпру видавалося на власний розсуд міністрами країни.

Одним із тих, хто в такий спосіб "купив" громадянство ЄС, є російський мільярдер Михайло Риболовлєв, якому преса приписує тісні зв’язки з президентом США Дональдом Трампом.

Читайте також: Невтішні дані опитувань: скільки українців і чому зневірились у можливості подолання корупції

У списку тих, хто свого часу отримали "золоті візи", є й двоюрідний брат сирійського президента Башара аль-Асада Рамі Махлуф, який вперше потрапив під американські санкції в 2008 році за звинуваченнями в корупції. Згодом в нього забрали кіпрське громадянство.

В Євросоюзі з тривогою ставляться до цієї ситуації, і вимагають щоб Кіпр та Португалія, де практикується схожий принцип надання громадянства, детальніше ставилися до безпеки. Нещодавно Європейська комісія розпорядилася провести власне розслідування щодо правильності проведення перевірок.