Дещо про нюанси

Сьогодні у нашій країні є достатня кількість туроператорів, що спеціалізуються на організованому туризмі зі спрямуванням саме на активний та екстремальний відпочинок в Україні. У вартість турів таких організаторів, як правило, включені: робота інструкторів, прокат спеціального спорядження (човни, велосипеди, гірське спорядження), харчування згідно з програмою, прокат наметів і загального спорядження, транспорт згідно з програмою та страховий поліс. Окремо доплачувати просять за прокат неспецифічного спорядження (спальників, туристичних килимків), за харчування понад норму (у кафе тощо), і здебільшого — за транспорт до власне збору команди. Наприклад, якщо збір у Вінниці, а ви їдете з Києва, то до Вінниці добираєтесь або самостійно, або вам організовують трансфер, за який потрібно доплатити.

Про складність маршруту і необхідну фізичну підготовку краще поцікавитись заздалегідь. І — вперед, до пригод!

Рафтинг

Для тих, хто не в курсі — це швидкісний сплав гірською річкою на надувному човні, плоті чи байдарці.

Найекстремальніший рафтинг — на Черемоші в Карпатах. Спеціальні тури можна замовити в Києві, Львові (або і в інших містах). Вартість катання близько 2 годин – від 200 гривень. Існують також кількаденні тури та комбіновані, наприклад, сплав Черемошем плюс піший підйом на Говерлу. За таку триденну мандрівку організатори туру просять від 1680 гривень з людини.

Ще пропонують рафтинг Південним Бугом, сплав тут простіший. А також випробувати екстремальний рафтинг можна на Дністрі.

Зауважте, що діти до 14 років до участі у рафтингу не допускаються. Діти від 14 до 18 років — за домовленістю з інструкторами.

Річковий сплав

Просто сплав відрізняється від рафтингу швидкістю власне плавання. Тут не треба боротися з непокірною течією гірської річки, для мандрівки вибирають спокійніші ділянки водойм. Сплави пропонують на різних видах водного транспорту, і так само — майже по всіх річках України. Обирайте, яка вам до смаку — і шукайте в мережі туристичні клуби, які організовують поїздку.

На байдарці

Наприклад, це дводенний сплав рікою Дністер. Ціна його — від 1130 гривень. Дводенний сплав по річці Південний Буг пропонують за 875 гривень з людини. Одноденний сплав окремі турклуби пропонують — від 400 гривень з людини.

На катамарані

Таким чином можна сплавитись за 900 гривень за дводенний тур.

За бажання можна організувати подібний сплав і самостійно. При цьому все одно доведеться заплатити за прокат човнів (хіба що маєте власний). Зокрема, "фрахт" 6-місного катамарана обійдеться приблизно у 1300 гривень за день, 10-місного — 2160 гривень. Стандартна байдарка місткістю 2+1 на прокат вартуватиме 220 гривень за день, 590 — за тиждень, місткістю 3+1: 280 гривень за день, або 865 за тиждень.

Але будьте уважні — задля безпеки ліпше мати команду, а у ній — хоча б одного, а краще — двох досвідчених у питаннях водного відпочинку туристів.

Скелелазіння

Україна може запропонувати любителям "верхотури" цілу низку привабливих місць.

Зокрема, це скелі Довбуша – місце для скелелазіння на Івано-Франківщині. Тут є траси для новачків і професіоналів. Дуже відомий скеледром у селищі Дениші на Житомирщині. Скелі тут сягають 25 метрів. Ще є надзвичайно мальовничий скеледром у Буцькому каньйоні Гірського Тікича, що на Черкащині. Крім того, полазити скелями можна у каньйоні Південного Бугу, у скелелазному районі Хортиця Запорізької області, а на Вінничині такі місця — Каспичі і Звониха.

Вартість одноденного маршруту – від 250 гривень. Якщо маєте досить досвіду і впевненості в собі, можна обійтися без послуг організаторів і інструкторів, спланувати скелелазну мандрівку самостійно. Стандартний набір спорядження для скелелазіння (разом з наметом, спальником і туристичним ковриком) обійдеться напрокат від 230 гривень за добу.

Велотуризм

Програми для велотуристичних походів пропонують найрізноманітніші, у будь-якій частині України. Дводенний велопохід, зокрема, туристичні клуби пропонують від 1240 гривень.

Якщо маєте своє спорядження — запросто можете організувати вело-поїздку з друзями, без оплати інструктора та велосипеда. Прокат же велосипеду (звичайного міського) у Києві, наприклад, обійдеться у 250 гривень за добу, чи біля 600 — за вихідні, і близько 1000 – за тиждень. У Львові за добу прокату велосипеду просять від 150 гривень (в залежності від його типу). У Харкові — від 110 гривень за добу, 220 за вихідні, і 550 за тиждень прокату.

А з великом навіть поїздом можна доїхати в будь-яку точку, а звідти — вело доріжками і вело стежками у найнедоступніші для автомобілей місця. Але уважно і відповідально поставтесь до питання прокладання маршруту, аби не заблудитись і не втрапити у неприємну ситуацію. І врахуйте, що у поїзд велосипед краще брати зачохленим — такі правила його транспортування на Укрзалізниці. Якщо ж його розмір за сумою вимірів перевищує 200 см, а вага — понад 36 кг, то доведеться доплатити за транспортування. Можна здати велосипед у багажний вагон, втім, не в кожному поїзді є така послуга.

Щасливих вам подорожей!

І нагадаємо, що раніше сайт "24" підготував для вас ще декілька ідей для літнього відпочинку, детально у нашій публікації.

Читайте також: 11 печер України, які вразять кожного