Автор статті згадує про угоди щодо видобутку сланцевого газу в Україні. Зокрема, 5 листопада Київ підписав угоду з Chevron про геологорозвідки та видобуток сланцевого газу на Олеській ділянці України. У січні Royal Dutch Shell підписала аналогічну угоду щодо розробки Юзівського родовища на сході країни.

Читайте також: Італійці хочуть видобувати сланцевий газ на Волині

Споживання газу на Україну в минулому році склало близько 50 млрд кубометрів, при цьому внутрішнє виробництво забезпечило близько 20 млрд. За оцінками уряду, на Олеській площі за базовим сценарієм можуть виробляти 8-10 млрд кубометрів газу на рік.

Міністр енергетики України Едуард Ставицький вважає, якщо ці два проекти, а також газовий проект з ExxonMobil, який перебуває на стадії підготовки, виправдають надії, на них разом можна буде виробляти по 20 млрд кубометрів газу протягом десяти років. Це б привело до подвоєння нинішнього обсягу видобутку і задовольнило б попит країни на газ.

Читатйте також: Собівартість українського газу може вдвічі перевищити прогнози

У статті йдеться, що це стало б ударом по російському "Газпрому", для якого Україна довгий час була найбільшим іноземним клієнтом.

"Але подібні сценарії можуть опинитися під загрозою , якщо Україна не підпише Угоди про вільну торгівлю з ЄС цього місяця і замість цього повернеться в бік Росії. Серйозне зниження цін на російський газ, скажімо, до рівня цін, що виставляються для сусідньої Білорусі, може знизити конкурентоспроможність внутрішнього видобутку на Україні", - пише The Financial Times.