Пройдіть тест: Бринить-співає та схожа на італійську: Кому з відомих належать вислови про українську?

Таку думку висловив професор мовознавства Інституту славістики Віденського університету, президент Міжнародної асоціації україністів Міхаель Мозер, пише "Радіо Свобода"

"Багато хто зі студентів все ж таки під нашим впливом протягом навчання вибирає україністичний шлях, але вони переходять на такі теми, на такі вподобання, зазвичай, із русистики, інколи з полоністики", – зауважив науковець, розповідаючи про кількість людей, які бажають займатися україністикою.

Також він підкреслив, що це є як зрозумілим, так і не дуже, тому що ситуація з українською мовою в Україні є не надто райдужною.

З одного боку, це зрозуміло. Оскільки просто об’єктивно російська мова "найбільша", тобто найбільша кількість мовців. А з другого боку, хто ж відповідає за те, що так мало україністів? Вибачте, мені здається, за це відповідають українці. Якби Україна була україномовною, то напевно було б значно більше україністів. Бо коли Україна створить таку мовну ситуацію, що треба знати українську мову, то люди, звісно, вивчатимуть українську мову з різних причин,
– пояснює професор.

За його словами, україністика – це не лише мовознавство і не лише літературознавство, це і різні контакти у сфері бізнесу, у сфері політичних і дипломатичних відносин і так далі.

"Я не засуджую. Я розумію, що це пов’язано з минулим. Звісно, це є певне пострадянське явище, але час це змінити", – додав вчений.

Крім того, мовознавець назвав найсильніші центри україністики у світі.

"Із Північної Америки це Канадський інститут українознавчих студій в Едмонтоні, в Торонто, і це Гарвардський інститут українознавчих студій. Ці центри пов’язані з певною історією української громади там. А в Європі це менші центри. Наприклад, порівняно нещодавно постав Інститут україністики в Кембриджі в Британії, але це невеликий інститут, там, якщо не помиляюся, як україніст працює, передусім одна людина. Є і поодинокі люди у Великобританії, які працюють у галузі україністики. Це ж стосується і Франції. А що стосується Швейцарії, є Університет Санкт-Галлена. У Німеччині також поодинокі люди плюс державний університет Грайфсвальд. І є там Український вільний університет в Мюнхені", – розповів президент Міжнародної асоціації україністів.

Читайте також: Масштабна українізація: де і чому побільшає української мови в Києві

Повідомив мовознавець і про те, що українською мовою також займаються в Росії.

"Я знаю, що в Росії деякі люди займаються україністикою. Вони теоретично пов’язані з Міжнародною асоціацією україністів. Проте з різних причин, про які я тут не хочу говорити, я з офіційними представниками російської асоціації не підтримую жодних окремих контактів. Це дуже політичне питання", – підсумував Мозер.