Поради не нові - установка індивідуальних і загальнобудинкових лічильників, зовнішнє утеплення будинків, створення організацій співвласників багатоквартирних будинків, однак вони підкріплені детальними розрахунками.

СБ, виходячи з припущення, що за найближчі 10 років вартість природного газу для опалення житла громадян зросте з 730 гривень до 3000 гривень, оцінив зростання вартості витрат на тепло середньої сім'ї із 195 євро до 450 євро в рік, що потребують виплати бюджетної компенсації в середньому 70% споживачів.

Одна лише тільки установка лічильників і індивідуальних теплових пунктів дозволить скоротити використання тепла на 20%.

Як наслідок, річні витрати на опалення зростуть всього до 395 євро, що зможе оплатити 50% споживачів. Їх інвестиційні витрати, в цьому випадку, становитимуть всього 18 євро на рік.

Якщо буде обраний варіант із зовнішньою теплоізоляцією будівель і установку розподільників вартості спожитого тепла на батареях, інвестиційні витрати на будівлю становитимуть 100 тисяч євро, а на родину - 70 євро на рік.

Однак це на 50% скоротить споживання тепла, загальна вартість якого становитиме 329 євро в рік. Це знизить необхідність бюджетного субсидування до 20% сімей.

Модернізація теплокомуненерго дозволить додатково знизити собівартість тепла, але детально такий аналіз не проводився.

В Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ зазначають, що в цих розрахунках не враховано реальний стан українських будинків. У якості "типового житлового будинку" банк бере 9-поверховий будинок з 3 під'їздами і 108 квартирами, побудований в 1989 році.

"У нас значна частина житлового фонду побудовано набагато раніше, тому його стан набагато гірший - в середньому на енергетичну модернізацію одного будинку необхідно від 2 до 3 мільйонів гривень", - пояснив глава Мінрегіонбуду Анатолій Близнюк.

Міністр згоден з висновком СБ, що ефективною є одномоментна модернізація житлових будинків з підвищенням тарифів на газ до рівня собівартості.