6 травня буде рівно рік із появи автоматизованого громадського туалету, який мер Віталій Кличко офіційно відкрив на Поштовій площі у центрі столиці. До кінця року планувалося, що по місту встановлять ще 10 таких, але я поки їх не бачила. Київ великий, може, десь вони і є.

Читайте також: Без українця держави Ізраїль не існувало б

А тим часом китайці також модернізують вбиральні. І якщо в наше чудо техніки вкинув гривню – і радій всередині скільки заманеться, то в китайському диві розслабитися навряд чи вийде. 10 хвилин – це максимальний час, який відводиться на людину. Відвідувач заходить в кабінку, сенсор реагує, час починає тікати. Рівно за 10 хвилин сенсор пікне, сповіщаючи про закінчення відвідин. Поки що в ЗМІ я не знайшла інформації про те, як будуть проганяти тих, хто затримається. Можливо, виключать з компартії. А може просто світло.

І абсолютно незрозуміло, навіщо в таких туалетах встановлювати зарядні пристрої для телефонів, вай-фай і телевізори. Адже лише 10 хвилин на всі ці розваги.

Ще один парадокс у причині встановлення саме таких вбиралень. Виявляється, китайці та туристи в Китаї ведуть себе вкрай неекономно і витрачають стільки туалетного паперу, що працівники не встигають приносити нові рулони. А ще відвідувачі не проти поцупити мило і паперові рушники.

Що придумали для боротьби: на одну особу автоматично видається від 40 до 80 см туалетного паперу. Якщо не вистачить, треба, мабуть, заново зайти, щоб довести сенсору, що ви новий відвідувач.... Хоча ні. Ці туалети мають систему розпізнавання облич. Перестраховка.

Чи є в Україні подібні проблеми? Думаю, не настільки масштабні. У нас як: заходиш у біо-туалет, а там ні паперу, ні мила, ні рушників. Вай-фая, телевізора і зарядок теж не помітно. І більше 10 хвилин нормальна людина там просто не витримає. А захочеться екзотики —можна з'їздити на екскурсію в центр столиці. Відпочити душею, так би мовити.

Читайте також: Не прибрав за своїм собакою — штраф 1700 гривень