Проект закону був зареєстрований у Верховній Раді ще на початку червня 2019 року, а 6 серпня повернутий до парламенту з підписом президента. Про це зазначається на сторінці законопроекту на сайті Верховної Ради.

Цікаво: 25% енергії з відновлюваних джерел: коли в Україні реалізують цей план

Ухвалений закон вносить зміни до закону "Про альтернативні джерела енергії" щодо визначення порядку розрахунку рівня "зеленого тарифу" для всіх приватних домогосподарств, які виробляють електроенергію з сонячного випромінювання.

Закон набуває чинності наступного дня після моменту його публікації.

Що таке "зелений тариф" і що це означає для українців?"Зелений тариф" економічний механізм, спрямований на заохочення генерації електроенергії відновлюваною енергетикою. Є спеціальним тарифом, за яким держава закуповує електроенергію по завищеній ціні у підприємств і приватних осіб, що використовують альтернативні джерела енергії.

Раніше в Україні був ухвалений закон, який передбачав перехід від "зеленого тарифу" до механізму аукціонів для нових об'єктів відновлюваної енергетики з 2020 року.

Цей закон обмежував з 2020 року установку домашніх сонячних станцій потужністю до 50 КВт на землі з правом отримувати "зелений тариф" за відпущену в мережу електроенергію. Станції такого розміру можна було встановлювати тільки на дахах або фасадах капітальних споруд. Нова редакція закону повертає "зелений тариф" і для власників наземних електростанцій.