"Батьки роблять помилку, коли не дозволяють синам і донькам спілкуватись із дітьми протилежної статі. Навіть у 5 років дитина проявляє сексуальність. Це нормально і природно. Більше того, науково доведено: здатність проявляти любов у дитини є вже в утробі матері. Тому треба створювати чадам гармонійні умови для розвитку", - сказав науковець, передає Gazeta.ua.

"У дружній родині виростуть щасливі діти, які з віком не втратять здатність любити. А не втратити цю здатність можна, дозволяючи хлопцям спілкуватись з дівчатами, а дівчатам - з хлопцями", - додав фахівець.

Читайте також: Секс у похилому віці сприяє кращій роботі мозку

Сексопатолог розповів, що у 5-7 років дівчатка починають прикрашати себе прикрасами. Це також пов'язане з сексуальною поведінкою. Гопниченко радить батькам спокійно і доброзичливо сприймати прагнення дівчинки гарно виглядати, якщо це "має свою міру".

У цьому ж віці дівчата також починають соромитись, саме ця риса пізніше починає привертати до них увагу хлопчиків.

За словами вченого, граючись "у лікаря і пацієнта", діти більше дізнаються про тіло одне одного. А граючи в "доньки-матері", вчаться формувати стосунки з оточуючими, підсвідомо і поки не осмислюючи, пробують себе в ролі матері.

Читайте також: Полька збирається переспати з 100 тисячами чоловіків

"У 4-5 класі хлопчик проявляє свою любов дуже оригінально - бере папку з паперами і щосили б'є нею дівчинку по голові. Але це ніщо інше, як примітивний прояв інтересу до протилежної статі. Коли він розуміє, що у відповідь нічого хорошого не отримає, то з часом змінює сценарій. Його "секс" вже існує, але не передбачає "кульмінації", бо діти ще не розвинулись фізично", - пояснив експерт.

У віці 10-12 років між дітьми переважно платонічне кохання. Без якого, за словами лікаря, не буде гармонії у відносинах в майбутньому.

"У школі діти дають один одному списувати або допомагають із домашніми завданнями. Ходять разом у кіно. Або часто їм достатньо бачити "об'єкт кохання" на відстані, час від часу зустрічати на вулиці", - розповів Гопниченко.