Про це мовилося під час наради щодо проблем авіапрому, яку провів прем'єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє "ЛІГА.net".

За останні п'ять років (2011 рік-дев'ять місяців 2016-го) підприємство виготовило та продало 16 літаків: шість – Ан-132, чотири – Ан-148 і шість Ан-158. Керівництво компанії звернулося до голови уряду з проханням допомогти підприємству.

За останні 10 років жоден літак не побудований з прибутковістю,
– сказав президент корпорації "Українська авіабудівна компанія" (УАК) Михайло Гвоздьов.

Він зазначив, що компанія має вигляд нового літака без російських комплектувальних і для нього є ринки.

Ми знаємо, як рентабельно провести цей літак. Але жоден покупець не купить літак, якщо в цьому не буде зацікавлена власна держава. Нам потрібні не стільки гроші, скільки допомога в організації лізингової компанії, щоб ці літаки полетіли,
– наголосив Гвоздьов.

Читайте також: "Антонов" похвалився новітнім військовим літаком

Він додав, що компанія знайшла всі необхідні комплектувальні на заміну російським, але для їх остаточної локалізації в Україні та закупівлі за кордоном необхідно 77,5 млн грн.

"Антонову" також необхідні кошти для оновлення виробничих потужностей. Всього для запуску серійного виробництва в 2018 році компанії необхідно 703,2 млн дол.

В держпідприжмстві розраховують на отримання держзамовлення на закупівлю літаків для держструктур.

Зараз компанія має контракт з Міноборони на будівництво трьох модифікацій Ан-148. Якщо вдасться залучити фінансування, у 2018-2021 роках "Антонов" готовий випустити майже 100 літаків: 60 штук – Ан-148/158, 18 – Ан-178 і 18 – Ан-132.

Читайте також: В "Антонові" заявили, хто насправді спробував передати Росії креслення літаків

Гройсман у свою чергу доручив підготувати програму розвитку авіапрому.

Це повинна бути середньострокова програма. З чіткими завданнями: хто, що і в які терміни повинен зробити. І кожен повинен взяти на себе відповідальність. Мовиться про програму розвитку авіації у військовому та цивільному секторах. Це має бути комплекс заходів, спрямований на запуск серійного виробництва,
– наголосив він.

Гройсман додав, що вже у січні уряд готовий приймати окремі постанови, спрямовані на підтримку авіапрому.

"Гроші ми знайдемо", – запевняє прем'єр.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що на держпідприємстві "Антонов" серійне виробництво призупинено через брак коштів.