Щоб придбати декоративні мозаїчні блоки чи інші елементи декору для дому, потрібно розрахуватись, здавши на переробку пластик чи інші види вторсировини, пише Dezeen.

Актуально! Сортування сміття: яка ситуація в Україні і що про це треба знати

Вся продукція, яку можна купити у цьому магазині також виготовлена із перероблених матеріалів – пластикових пляшок, одноразових стаканчиків для кави, пакетів для покупок.

Яка мета авторів проекту? Його запустила корейська компанія MINIWIZ, яка займається створенням ресайклінгової економіки з 2005 року. Головна ідея магазину – показати, що сміття може стати таким же ресурсом, як і гроші.

Безпосередньо у магазині покупці можуть на власні очі простежити за процесом ресайклінгу відходів, якими вони прийшли "розрахуватись".

магазин Італія сміття переробка
Покупці на власні очі можуть простежити за процесом переробки сміття / Фото: miniwiz.com

Ви стаєте свідком усього процесу. Ніби в пекарні стежите за тим, як ваш хліб випікається в печі,
– розповіли автори проекту.

Інженери розробили алгоритм штучного інтелекту, який здатен самостійно розрізняти і відсортовувати різні види вторсировини і швидко відправляти його на переробку. "Розумний" контейнер для сміття отримав назву Robin.

сортування сміття контейнер магазин Італія
В магазині діє "розумний" контейнер для сортування відходів / Фото: miniwiz.com

"Обміняйте" свій вплив із забруднення планети на продукти, якими ви з гордістю поділитеся. "Обмінюйте" своє споживання одноразових товарів на міцні будівельні блоки для вашого будинку та міста", – заохочують творці простору MINIWIZ.

Магазин в Порто-Черво працюватиме до кінця літа.

Як правильно сортувати відходи: дивіться інфографіку

сортування сміття інфографіка