Про це він сказав у відповіді на запит "24 каналу" щодо надання громадянам України статусу біженця в Білорусі.

Минулого тижня стало відомо про те, що 10 українських громадян отримали "додатковий захист" в республіці Білорусь, а 1 особа отримала статус біженця.

Більшість громадян України, які звертаються за наданням статусу біженця або "додаткового захисту" в Білорусі — вихідці з Луганської та Донецької областей України, територій, які зазнали збройного конфлікту",
— повідомив Солодков.

Також він зазначив, що на відміну від осіб, які можуть отримати в Білорусі статус біженця, українські громадяни не зазнали переслідувань та не відповідають критеріям надання цього статусу.

Зокрема переслідування: за расою, віросповіданням, громадянством, національністю та приналежності до певної соціальної групи або за політичні переконання, тому їм надають тільки "додатковий захист".

Читайте також: Переходь на українську – зворушливий ролик про сім’ю переселенців

Що стосується "додаткового захисту", то він надається іноземцям у цій ситуації, де іхньому життю є загроза, яка виникла через насильство в умовах збройного конфлікту міжнародного або не міжнародного характеру.

Також Солодков зазначив, що "додатковий захист" у Білорусі надається на 1 рік. Якщо обставини для його надання зберігаються більш тривалий час, то додатковий захист продовжується.

Він також пояснив, що процедура, в рамках якої надається статус біженця або "додатковий захист", має конфіденційний характер.