Пряма трансляція на
Останні випуски

В Україні є групи, які не хочуть, щоб НАБУ було ефективним – прокурор Іспанії

Іспанський прокурор Карлос Кастресан, який планував бути аудитором НАБУ, дав ексклюзивне інтерв'ю 24 Каналу про тиск ГПУ на НАБУ і про досвід боротьби з корупцією.

Про спецоперацію НАБУ

– Ми не тільки поінформовані, ми справді стурбовані цією ситуацією. Ми знаємо про протистояння в минулому між НАБУ і САП, також між НАБУ і НАЗК, між САП і генеральним прокурором і це погано. А вчора ще й СБУ зіткнулись з НАБУ, і це недобре для України. Слідчі мають користуватись незалежністю, безпосередньо виконуючи свої обов'язки. Слідчих не мають притягувати до відповідальності за їх роботу.

Мабуть, є певні групи в Україні, які не хочуть, щоб НАБУ було ефективним. Я не знаю, я не можу дати кінцевий висновок. Але питання в тому, що ми дуже стривожені тим, що сталось вчора.

– Ми не розуміємо того, що ваш Президент показує, що люди, які намагаються боротися з корупцією завжди зазнають атак від сильних політичних, економічних груп, медіа. А вони завдають удару, бо бояться, що проти них теж можуть почати розслідування.

Читайте також: Шум і пір’я: Порошенка обурив конфлікт між НАБУ і Генпрокуратурою

Про тиск на борців з корупцією

Мені було легше, бо я мав дипломатичний імунітет. Але я також зазнавав переслідувань, не судових переслідувань, але звинувачень в медіа, сильного політичного тиску. Постійних дзвінків до генерального секретаріату з проханнями змусити мене не виконувати деяких речей або не розслідувати дії певних людей.

– Цей тиск завжди буде присутній. Але завжди треба протистояти цьому, виконувати свою роботу неупереджено, незалежно. І не відмовлятись від роботи через тиск і опір. Але в той самий час ви повинні вимагати, щоб цей тиск не здійснювався.

Про найскладнішу справу в Гватемалі – дивіться в інтерв’ю з Карсолом Кастресаною.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі