Пряма трансляція на
Останні випуски

В Україні запускають чорні схеми на ринку сірчаної кислоти, прикриваючись турботою про виробника, – ЗМІ

Дмитро Фірташ і Микола Мартиненко
Дмитро Фірташ і Микола Мартиненко / Колаж 24 Канал

Державні підприємства Східний гірничо-збагачувальний комбінат і «Сумихімпром» зайнялися переділом ринку сірчаної кислоти на свою користь. Менеджери цих заводів, які є ставлениками опальних олігархів Миколи Мартиненка та Дмитра Фірташа, вирішили руками Мінекономрозвитку та торгівлі монополізувати ринок, витіснивши конкурентів-імпортерів.

Про це пише бізнес-портал UAprom у статті "Кислотний опік економіки".

За інформацією видання, іноземних постачальників сірчаної кислоти "відсіють" за допомогою запровадження спеціальних мит на її імпорт України. Таким чином, споживачі змушеними будуть закуповувати сірчану кислоту українського виробництва.

Тим часом, як з'ясували журналісти, вигоди державі від монополії на ринку сірчаної кислоти не буде, оскільки весь прибуток від підняття цін на сировину осяде на фірмах-"прокладках" опальних олігархів.

"Ці державні заводи, як правило, не реалізують товар напряму, а через посередників, так звані фірми-прокладки. Наприклад, ТОВ "Торгсервіс" – ексклюзивний постачальник сірчаної кислоти, виробництва СхідГЗК. Що стосується "Сумихімпром", то у неї таку функцію виконує КП "Промремонт", – зазначає видання.

Як підкреслюють автори матеріалу, очевидно, що вся маржа осідає саме в цих посередницьких компаніях, а безпосередні виробники ледь зводять кінці з кінцями.

"Навіть запровадження 100% мита ситуацію принципово не вирішить – всі гроші підуть в ті ж посередницькі компанії. У такій ситуації про модернізацію вітчизняних виробників мова навіть не йде – підприємства працюють на знос. Показовою є ситуація з Східним ГЗК – лише у 2 півріччі 2017 року цей завод зупинявся 4 рази, що ледь не спровокувало екологічну катастрофу", – додають журналісти.

Як повідомлялося раніше, є велика ймовірність гострого дефіциту цієї сировини, оскільки обсяг виробленої в Україні сірчаної кислоти не покриває чинної потреби, дефіцит сягає близько 30%, який аж до сьогоднішнього дня покривали зарубіжні виробники.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі