Тоді загинули всі 40 десантників та 9 членів екіпажу, які знаходилися на борту.

Читайте також: Станьте на сторону правди, майте совість і честь, – родичі загиблих десантників з Іл-76 до військових

Це – найбільша одночасна втрата у лавах Збройних Сил України за часи незалежності. Пізніше винним у цій трагедії, крім бойовиків, також визнали Віктора Назарова, який став першим засудженим в Україні генералом. Високопосадовець, попри попередження розвідки про небезпеку, дав команду ІЛ-76 летіти до Луганського аеропорту.

Наслідки трагедії літака ІЛ-76
Наслідки катастрофи літака ІЛ-76

Суд звинуватив його у службовому недбальстві і дав 7 років тюрми. Але Назаров вніс заставу майже у 100 тисяч гривень і зараз перебуває на волі.

Щороку родичі загиблих військових по всій Україні, з квітами та сльозами на очах, вшановують пам'ять десантників: приїжджають на Дніпропетровське летовище, де хлопці востаннє сходили до літака, та запалюють свічки в містах, де вони виросли.

Нагадаємо, що генерала Віктора Назарова, не дивлячись на рішення суду, не позбавили військового звання та нагород.

Що таке катастрофа літака ІЛ-76? Вона сталася у ніч із 13 на 14 червня, тоді російські терористи підбили військово-транспортний літак Повітряних сил Збройних сил України ІЛ-76,який здійснював посадку в аеропорту "Луганськ". Генерала Віктора Назарова, якого засудили до 7 років ув’язнення через загибель 49 українських десантників.